Víte, že stres má vliv na zažívání?

Věděli jste, že stres má schopnost ovlivňovat více než jen váš duševní stav, protože stres a trávení jdou ruku v ruce? Všichni jsme určitě někdy zažili stres a asi již víte, že stres může mít vliv na bolesti hlavy, sevření (tlak) na hrudi a svalové napětí. 

Tyto příznaky stresu jsou však jen signálem hlubšího a „významnějšího” dopadu, který může mít stres na téměř každou část vašeho těla, včetně oběhového a nervového systému, ale také na imunitní a trávicí systém. 

Do určité míry není všechen stres špatný 

Věřte tomu nebo ne, ale ne každý stres a hormony uvolňované v reakci na tento stres jsou špatné. Úrovně stresu kolísají po celý den, trikem je udržet stres na zvladatelné úrovni. Hladiny stresu lze zvládat hlubokými nádechy, chozením na procházku, poslechem uklidňující hudby nebo i něčím tak jednoduchým, jako je antistresový míček, to vše může skutečně fungovat. 

Kterákoli z výše uvedených strategií může změnit přirozenou odezvu vašeho těla a ovlivnit tak jeho reakci na boj se stresem. Dělají to tak, že zastaví vaše stresové hormony, aby se vám nezvýšil krevní tlak a tepová frekvence. 

Stres ovlivňuje vaše zažívání 

Gastrointestinální trakt je plný nervových zakončení i buněk imunitního systému, které jsou ovlivňovány stresovými hormony, jež tělo uvolňuje. V důsledku toho může stres bezprostředně způsobit několik problémů a další věci ještě zhoršit. Problémy se stresem a zažíváním se dají přirovnat k dostaveníčku v pekle. 

Stres může způsobit například kyselý reflux a zhoršit příznaky IBS (syndrom dráždivého tračníku) a zánětlivého onemocnění střev. Kromě toho řada studií také ukázala, že vlivem stresu se může snížit i přirozená imunita těla. 

Jak již bylo zmíněno, existuje několik technik, které lze použít při zvládání stresu a pro zdravé trávení, ale jednou z nejlepších metod je cvičení. Cvičení má schopnost zmírnit napětí a podporuje také uvolňování endorfinů, které působí jako léky proti bolesti. Dále má vliv na lepší spánek a tím pomáhá v boji proti stresu a symptomům s ním souvisejícím. A to zase na oplátku pomáhá udržovat zdravé trávení. 

A právě certifikovaný zdravotnický přípravek Silicolgel může samozřejmě také pomoci s příznaky stávajících gastrointestinálních potíží. 

Logo Silicolgel SK

Silicolgel pomáha na:

  • reflux
  • pálení žáhy
  • nadýmání
  • nevolnost
  • bolesti břicha
  • zvracení
  • průjmy
  • příznaky IBS

Rychle a účinně pomáhá, snadno se užívá a je všude s vámi.

Silicolgel si můžete koupit v kamenných lékárnách a v lékárenských e-shopech.

Silicolgel je zdravotnický prostředek sloužící ke zmírnění gastrointestinálních obtíží. Pečlivě čtěte návod k použití a informace vztahující se k jeho bezpečnému používání.