Záleží nám na tom, abyste měli všechny potřebné informace. Jediný špatný dotaz je ten nepoložený.

Ano. Užívejte Silicolgel nejméně 1 hodinu před nebo po podání léků.

1 polévková lžíce (15 ml) třikrát denně, nejlépe před jídlem.

U dětí do 12 let by měl být Silicolgel podáván jen po konzultaci s lékařem.

Ano. Silicolgel může být užíván buď neředěný nebo zředěný (s vodou nebo jogurtem), zředění nesnižuje jeho účinnost.

Ano. Doporučuje se užívat ho po dobu 4 týdnů, poté si udělejte 4 – 7denní přestávku. Díky tomu můžete zjistit, zda příznaky ustoupily, což by znamenalo, že Silicolgel již nemusíte užívat tak často. Užívejte Silicolgel další 4 týdny a poté ho znovu vysaďte.

3,5 g oxidu křemičitého ve 100 ml gelu kyseliny křemičité.

Částice obsažené v přípravku Silicolgel adsorbují jiné částice, tedy zadržují je na svém povrchu – váží je na sebe.

Adsorbce je vázání na povrch, zatímco absorbce je pohlcování.

Částice Silicolgelu poskytují rozsáhlou reaktivní povrchovou plochu rovnající se stovkám metrů čtverečních na gram kapaliny. To je velmi výhodné, protože to umožňuje pojmout velké množství nežádoucích částic.

Ne. Skladování v lednici není nutné.

Silicolgel lze užívat až 3 měsíce po otevření lahvičky.

Ano. Před každým použitím lahvičku důkladně protřepejte.

Jste-li však na některou z obsažených látek, Silicolgel nepoužívejte.

Silicolgel neobsahuje žádné účinné látky živočišného původu ani produkty vyrobené ze zvířat. Silicolgel je proto vhodný pro vegetariány i vegany.

Pokud jste těhotná nebo kojíte, doporučujeme, abyste se před užíváním silicolgelu poradila se svým ošetřujícím lékařem.

Silicolgel neodstraňuje živiny ani „dobré bakterie“. Váže a odstraňuje toxické látky (bakterie), které by za normálních okolností neměly být přítomny v gastrointestinálním traktu. Komplexní výzkumy prokazují, že trávicí enzymy gastrointestinálního traktu, jako jsou amyláza, pankreatická lipáza, trypsin, pepsin atd., nejsou narušeny adsorpcí oxidu křemičitého.

Ano. Silicolgel neobsahuje alergeny.

Ano. Silicolgel neobsahuje lepek.

Ano. Rozsáhlý a velmi reaktivní povrch oxidu křemičitého fyzicky adsorbuje škodlivé, dráždivé a toxické látky či patogeny.

Křemík uvádí v normální činnost funkci gastrointestinálního traktu obnovením přirozené rovnováhy v této oblasti a odstraněním toxinů, které způsobují průjem. Stejně tak užití Silicolgelu ke zmírnění průjmu a obnovení přirozené rovnováhy v zažívacím traktu nevede k zácpě.

Ano, Silicolgel obsahuje oxid křemičitý – sloučeninu složenou z minerálního křemíku a kyslíku v koloidní (rozptýlené) a hydratované formě. Po kyslíku je křemík druhým nejhojnějším prvkem na Zemi. Vyskytuje se přirozeně jako oxid křemičitý a ve spojení s vodou jako kyselina křemičitá.